OBSADA AKTORSKA

jakub brucheiser
Q

Jakub Brucheiser

Aktor, solista. Ukończył Państwowe Policealne Studium Wokalno – Aktorskie im. D. Baduszkowej w Gdyni (2016) oraz Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Postanowił zdawać na studia aktorskie dzięki obcowaniu z teatrem od najmłodszych lat – w 2004 roku brał udział w spektaklu „Warszawskie Dzieci” pod kierownictwem muzycznym Włodzimierza Korcza i Ryszarda Cieśli, wystawianym w Berlinie, Chicago i Warszawie, a jako 13-latek wystąpił w musicalu „Akademia Pana Kleksa” Teatru Muzycznego ROMA. Karierę w Gdyni zapoczątkował w 2016 roku rolą dyplomową Rocky’ego Gravo w spektaklu „Czyż nie dobija się koni”. Pochodzi z Łukowa w województwie lubelskim. Uwielbia sport, szczególnie piłkę nożną i siatkówkę. Chętnie gotuje, wolne chwile spędza grając na konsoli i oglądając z Żoną seriale na Netflixie.

Występował w spektaklach teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” – Bardos (reż. M. Zadara, 2018), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Zły” (reż. W. Kościelniak, 2015), „O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu gwoździku” (reż. K. Rau, 2014), „Klub Kawalerów” (reż. J. Celeda, 2013), „Grease” – Roger, Sonny (reż. M. Korwin, 2011), „Pinokio” (reż. B. Szyc, 2003).

Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie gra w spektaklu muzycznym „Kombinat” w reż. Wojciecha Kościelniaka, z muzyką i tekstami Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika. Kreuje w nim główną rolę Jana K. oraz Tancerza.

Współpracował z CKiS w Siedlcach i miejscowym Teatrem ES, gdzie wystąpił w przedstawieniach muzycznych opartych na poezji śpiewanej : „Przezroczystość”, „Grechuta”, „Śpiewnik Papieski”.

W 2017 roku jako wykonawca uczestniczył w koncercie „Galeria Sztuki – Kaczmarski”, który wystawiany był podczas festiwalu „Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu.

Jakub Brucheiser

Mistrz

maja gadzińska
Q

Maja Gadzińska

Absolwentka Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (2014). Posiadaczka głosu trzyoktawowej skali (e-e3). W Zespole Teatru Muzycznego w Gdyni od 2014r. Już jako studentka II roku zachwyciła rolą Anioła w spektaklu „Chłopi” – od tego czasu nie schodzi z musicalowej sceny. Urodziła się 31 października 1991 roku w Grudziądzu, lecz wychowała się i mieszka w Gdyni. Uwielbia miejskie plaże i deptaki, pleść wianki i jeździć na rolkach. Hobbystycznie gotuje, gra na gitarze, czyta i wykonuje decoupage.

Występowała w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” – Basia (reż. M. Zadara, 2018), „Notre Dame de Paris” – Esmeralda (reż. Gilles Maheu, 2016), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Zły” – Marta Majewska (reż. W. Kościelniak, 2015), „Szwoleżerowie” – Sandra Karmiąca (reż. G. Wolf, 2014), „Korwinalia”, (reż. Bernard Szyc, 2014), „Rewia filmowa”, (reż. B. Szyc, 2014), „Tuwim dla dzieci” (reż. B. Szyc, 2013), „Zamykamy dużą scenę” (reż. M. Korwin, 2012), „Różowy młynek” (reż. M. Korwin, 2012), „Przebudzenie wiosny” – off (reż. K. Gordon, 2012), „Grease” – Sandy Olson (reż. M. Korwin, 2011), „Shrek” (reż. M. Korwin, 2011), „Lalka” (reż. W. Kościelniak, 2010), „Skrzypek na dachu” (reż. J. Gruza, 2008), „Pinokio” – off (reż. B. Szyc, 2005).

Brała udział w koncertach:
„Gala języka ojczystego” Teatr Polski w Warszawie (reż. Wojciech Kościelniak, 2014)
„Sopot hit festival” Opera Leśna Sopot (2013)
Telewizja Polsat – chór (muzyk sesyjny w orkiestrze Tomasza Szymusia,
współpraca z: Matt Dusk, Rick Astley, Helena Vondráčkowa, Belinda Carlisle, Yannick Bovy)

Uczestniczyła w przeglądach i warsztatach artystycznych:
Europejski festiwal szkół musicalowych, Uckermärkische Bühnen Schwedt (Niemcy, 2014)
Warsztaty białego głosu, prowadzenie: Tatiana Sopiłka (2013)
Przegląd studiów aktorskich „Prolog”, Teatr Polski w Warszawie (2012)
Warsztaty technik aktorskich Michaiła Czechowa, prowadzenie: Lembit Peterson (2012)
Warsztaty aktorskie, prowadzenie: Beata Fudalej (2011)
Warsztaty piosenki aktorskiej, prowadzenie: Zbigniew Zamachowski (2011)

Maja Gadzińska

Małgorzata

beata kępa
Q

Beata Kępa

Ukończyła Państwowe Policealne Studium Wokalno – Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz filologię romańską na Uniwersytecie Gdańskim. W Zespole od 2019 roku – na 3 roku studiów zadebiutowała rolą Stephanie Mangano w musicalu „Gorączka Sobotniej Nocy”. Pochodzi z Koszalina, w którym swoje pierwsze artystyczne kroki stawiała na deskach Teatru Variete Muza. Laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” oraz festiwalu „NIEMEN NON STOP”. Miłośniczka krzyżówek i wypraw jeep’em.

Występowała w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni: „Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. M. Zadara, 2018) Gorączka Sobotniej Nocy (reż. T. Dutkiewicz, 2018)

Beata Kępa

Małgorzata

Robert Gonera
Q

Robert Gonera

Robert Tomasz Gonera (ur. 1 lutego 1969 w Sycowie) – polski aktor teatralny i filmowy.

Urodził się w Sycowie. Wychowywał się w Twardogórze, gdzie regularnie odwiedzał kino, które w 1994 reaktywował wraz z braćmi. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, gdzie zdobywał pierwsze aktorskie szlify w amatorskim teatrze i kabarecie Salon Satyryczny Struś. Był autorem spektaklu, który zdobył wyróżnienie na przeglądzie kabaretów we wrocławskim Młodzieżowym Domu Kultury. Maturę zdał w wieku 18 lat, ponieważ poszedł do szkoły rok wcześniej. W 1991 ukończył wrocławską filię PWST w Krakowie, w której później prowadził zajęcia warsztatowe.
W 1990 zadebiutował w roli Motła Kamzoila w klasycznym musicalu Skrzypek na dachu Jerry’ego Bocka, w reżyserii Jana Szurmieja na scenie Operetki Wrocławskiej, z którą był związany w latach 1991–1992. Występował w teatrach wrocławskich: Teatrze Polskim (1992–1999), Teatrze Piosenki (2005) oraz w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (2001–2004).

Jego udział w komedii Krzysztofa Krauzego Nowy Jork, czwarta rano (1988) ograniczył się do siedzenia na ławce na dworcu PKP w Bystrzycy Kłodzkiej. Jego pierwszą rolą ekranową był Jacek „Hefajstos” Zybiga w dramacie psychologicznym Radosława Piwowarskiego Marcowe migdały (1989). Następnie zagrał postać Mariusza w filmie Teresy Kotlarczyk Zakład (1990). W dramacie Feliksa Falka Samowolka (1993) wcielił się w szeregowego Roberta Kowalskiego. Wystąpił w teledysku do utworu zespołu Myslovitz „Długość dźwięku samotności” (1999). Za kreację biznesmena Adama Boreckiego w dramacie kryminalnym Krzysztofa Krauzego Dług (1999) otrzymał Polską Nagrodą Filmową Orła. W serialu M jak miłość (2000–2006) występował jako Jacek Milecki.
W latach 2008–2009 wraz z Katarzyną Glinką prowadził polską edycję teleturnieju Fort Boyard.

Robert Gonera

Woland

Marek Richter
Q

Marek Richter

Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1990). Solista Teatru Muzycznego, w Zespole od 2005 r. Urodził się 29.02.1964 roku w Gdyni. Zajmuje się działalnością edukacyjną. Prowadzi zajęcia teatralne w Teatrze Junior i w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni. Uczy także w Studium Wokalno – Aktorskim im. D. Baduszkowej. Odnajduje się też jako filmowiec, reżyser, scenarzysta, fotograf i montażysta. Realizuje filmy, klipy, reportaże i dokumenty.

Występował w następujących spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. M. Zadara, 2018), „Mały książę. Końcówka” – Dorosły (reż. A. Nalepa, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Murumadarkos, Czarownik (reż. J. Kilian, 2014), „39 stopni” – Richard Hannay (reż. J.J Połoński, 2012), „Shrek” – Wilk okrutnie zły (reż. M. Korwin, 2011), „Grease” (reż. M. Korwin, 2011), „Spamalot” – Lancelot (reż. M. Korwin, 2010), „My fair lady” (reż. M. Korwin, 2009), „Piękna i bestia” – Lumier Pan Świecznik (reż. M. Korwin, 2008), „Francesco” – Kardynał Jan Sao Paolo (reż. W. Kościelniak, 2007), „Kiss me, Kate” – Harry Trevor, Babtista Minol (reż. M. Korwin, 2006), „Footloose – wrzuć luz!” – Pastor Moore (reż. M. Korwin, 2006), „Prospero’s world” – Prospero (reż. M. Korwin, 2005), „Przejście przez morze. Kolęda” (reż. M. Korwin, 2005), „Wichrowe Wzgórza” – Heathcliff (reż. M. Korwin, 1998), „Ja kocham Rózię” – Herold, (reż. J. Gruza, 1989), „Piaf” – Żołnierz (reż. A. Pieczyński, 1989).

Nagrody i wyróżnienia:
Laureat Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Występował w teatrach: Atelier w Sopocie, Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Jaracza w Olsztynie, Teatrze Dramatycznym w Elblągu, Teatrze Bagatela w Krakowie, Teatrze Małym i Scenie Kameralnej Teatru Narodowego w Warszawie, a także w Operze Nova w Bydgoszczy.

Zagrał wiele ról dramatycznych, najważniejsze z nich to:
„Wyznania Łgarza” – Charley (2002), „Makbet” – Makbet (2001), „Lekcja” – Profesor (2001), „Czarownice z Salem” – John Proctor (1999), „Demony” – Tomasz (1998), „Emigranci” – XX (1998), „Do dna” – Pasza (1997), „Otello” – Otello (1996), „Weisman i Czerwona twarz” – Czerwona twarz (1994), „Kwartet” – Valmont (1992), „Judith” – Holofernes (1990), „Skiz” – Tolo .

Aktor, menadżer i współtwórca Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Dzięki jego inicjatywie na sopockiej plaży powstał budynek teatru, w którym od roku 1994 do 1999 prowadził teatr i organizował „Lato teatralne”. Stworzył bazę administracyjno – prawną teatru (Fundacja ART. – 2000.

Agnieszka Osiecka napisała dla niego wiele piosenek, które można było usłyszeć w spektaklach Teatru Atelier oraz na płytach CD: „Pięć oceanów”, „Ostatnie bolero”, „Apetyt na życie”. Współpracował także z poetką Grażyną Orlińską. Do jej wierszy powstał recital „To miał być żart” Zaśpiewał też na jej płycie „Sopocki Nokturn”.

Współpracował z kompozytorami: Ewą Kornecką, Zygmuntem Koniecznym, Przemysławem Gintrowskim, Jerzym Satanowskim. Śpiewał w towarzystwie: Ewy Bem, Hanny Banaszak, Ewy Błaszczyk, Marzeny Trybała, Justyny Szafran, Barbary Dziekan, Joanny Trzepiecińskiej, Mirka Czyżykiewicza.

Zagrał w takich filmach i serialach jak: „Kameleon”, „Oficer”, „Na dobre i na złe”, „Skazani na Bluesa”, „Kryminalni”, „Sensacje XX wieku”, „Kochaj mnie kochaj”, „Samo życie”, „Powrót Sfory”, „Odwróceni”, „Popiełuszko”, „M jak miłość”, „Plebania”, „Hotel 52”.

Marek Richter

Woland

marek sadowski
Q

Marek Sadowski

Aktor, poeta, tekściarz, tłumacz. Pół-krakus, pół-gdynianin. Zanim zawodowo zajął się aktorstwem, pisał i wystawiał własne teksty, w tym nagradzany monodram „Dylemat Niebieski”, z którym wystąpił na Festiwalu Festiwali Teatru Jednego Aktora (TOSTJA), gdzie miał zaszczyt grać obok Ewy Błaszczyk, Doroty Stalińskiej, czy Jana Peszka. Po trzech latach studiów filologii romańskiej na specjalności translatorycznej rozpoczął naukę w PPSWA im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 2015 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Na scenie zawodowej debiutował w 2012 roku rolą krawca Motla w „Skrzypku na dachu” w reżyserii Jerzego Gruzy. Obecnie można go zobaczyć m.in. w spektaklach: „Chłopi”, „Okno Na Parlament”, „Piotruś Pan”, „Sceny Miłosne Dla Dorosłych” , „Skrzypek Na Dachu” czy „Wiedźmin”. Współpracuje z warszawskim Teatrem Kamienica oraz off’owym Teatrem Gdynia Główna.

Występował w spektaklach Teatru Muzycznego:
„Kiss me, Kate” (reż. B. Szyc, 2016), „Zły” (reż. W. Kościelniak, 2015), „Pamiętnik z powstania warszawskiego” (reż. J. Bielunas, 2014), „Klub Kawalerów” (reż. J. Celeda, 2013).

Marek Sadowski

Korowiow

tomasz więcek
Q

Tomasz Więcek

Absolwent Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2002) oraz Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Na scenie od 1993, w Zespole od 1997, jako solista zaś od 1999 roku. Pochodzi z Mazur, z miejscowości Ruciane-Nida, ale jego korzenie sięgają Kurpi.

Występował w następujących spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. M. Zadara, 2018), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Zły” – doktor Witold Halski (reż. W. Kościelniak, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Murumadarkos, Czarownik (reż. J. Kilian, 2014), „Tuwim dla dorosłych” (reż. J.J. Połoński, 2013), „Klub Kawalerów” – Wygodnicki (reż. J. Celeda, 2013), „Shrek” – Osioł (reż. M. Korwin, 2011), „Grease” – Johny Casino, Vince Fontaine (reż. M. Korwin, 2011), „Spamalot” – Dennis Galahad, Bedvere (reż. M. Korwin, 2010), „Piękna i bestia” – Gaston (reż. M. Korwin, 2008), „Francesco” – Bernardo (reż. W. Kościelniak, 2007), „Footloose – wrzuć luz!” – Chuck Cranston (reż. M. Korwin, 2006), „Przejście przez morze. Kolęda” – Młody (reż. M. Korwin, B. Szyc 2005), „Pięciu Braciach Moe” – Big Moe (reż. O. Lubaszenko, 2005), „Dracula” – Dracula (reż. M. Korwin, J. Staniek 2004), „Janosik, czyli Na Szkle Malowane” – Janosik (reż. K. Janda, 2004), „Chicago” – Fred Casley (reż. M. Korwin, 2002), „Atlantis” – Koptos (reż. M. Korwin, 2001), „Sen Nocy Letniej” Tezeusz, Oberon (reż. W. Kościelniak, 2001), „Hair” – Steve (reż. W. Kościelniak, 1999), „Jesus Christ Superstar” – Szymon, Piotr, Kapłan (reż. M. Korwin, 1999), „Wichrowe Wzgórza” – Heathcliff (reż. M. Korwin, 1998), „Przed premierą, czyli z życia krawcowych musicalowych” – Tenor (reż. A. Hanuszkiewicz, 1998), „Evita” (reż. M. Korwin, 1997), „Kabaret piosenki – Dopóki będzie Clown” (reż. E. Jędrzejewska-Musiał, 1997), „Czarodziej z Krainy Oz” (reż. D. Miłkowski, 1996), „Me and… mój teatr” (reż. J. Gruza, 1996), „Muzykoterapia” (reż. W. Paszkowski, 1996), „Karmaniola” (reż. M. Sikora, 1995), „Oratorium Nieszpory Ludźmierskie” (reż. R. Gliński, 1994), „Cień” (reż. M. Wojtyszko, 1994), „Les Miserables” ( reż. J. Gruza, 1993), „West Side Story” (reż. T. A. Dutkiewicz, 1993).

Nagrody i wyróżnienia:
2 Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni za działalność sceniczną,
Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego.

Współpracuje z Teatrem Syrena w spektaklu „Kapitan Żbik i żółty saturator” – Malfred Steif (reż. W. Kościelniak)

Współpracował z:
Teatrem Roma w Warszawie w spektaklach W. Kępczyńskiego: „Koty” – Myszołap (2004), „Deszczowa Piosenka” – Don Lockwood (2017) oraz „Piloci” – Hans (2017),
Operą Bałtycką w Gdańsku w spektaklu „Księżniczka Czardasza” (reż. G. Chrapkiewicz, 2003),
Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu w spektaklu „Opera za trzy grosze” – Jacki Brown (reż. W. Kościelniak, 2002).
Brał również udział w „Niekabarecie” Macieja Nowaka w Gdańsku (2001).

Wystąpił w serialach: „Ojciec Mateusz” (2008), „Będziesz Moja” (2006), „Plebania” (2005), „Sąsiedzi” (2003), „Lokatorzy” (2002,2001) i filmach: „Raz, jeszcze raz” oraz „Mistrz”.

Tomasz Więcek

Korowiow

tomasz gregor
Q

Tomasz Gregor

Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, w Zespole od 1997 r. Pochodzi z Białej Podlaskiej.

Występował w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” – Bardos (reż. M. Zadara, 2018), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Zły” – Antoni Pająk (reż. W. Kościelniak, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Marynarz (reż. J. Kilian, 2014), „Tuwim dla dzieci” (reż. B. Szyc, 2013), „Klub Kawalerów” – Ignacy, Antoś (reż. J. Celeda, 2013), „Shrek” – Pinokio, Piotruś Pan, (reż. M. Korwin, 2011), „Na Arce o ósmej” – Gołąb (reż. Z. Sikora, 2011), „Spamalot” – Patsy, Concorde (reż. M. Korwin, 2010), „Gdyby do szkoły chodziły anioły” – Jurek – nauczyciel, (reż. Z. Sikora 2010), „My fair lady” (reż. M. Korwin, 2009), „Piękna i bestia” – Lefou (reż. M. Korwin, 2008), „Francesco” – Leo (reż. W. Kościelniak, 2007), „Fame” – Policjant (reż. J. Staniek, 2007), „Kiss me, Kate” – Gangster (reż. M. Korwin, 2006), „Footloose – wrzuć luz!” (reż. M. Korwin, 2006), „Przygody Koziołka Matołka” (reż. Z. Sikora, 2005), „Roxi Bar” (reż. A. Kękuś, 2004), „Hair” – Wolf (reż. W. Kościelniak, 2003), „Chicago” (reż. M. Korwin, 2002), „Jesus Christ Superstar” (reż. M. Korwin, 2002), „Ania z Zielonego Wzgórza” – Gilbert (reż. M. Korwin, 2001), „Sen nocy letniej” (reż. W. Kościelniak, 2001), „Antystres” (reż. Z. Sikora 2001), „Muzyka Queen” (reż. R. Skolimowski, 2000), „Wichrowe Wzgórza” – Lokaj (reż. M. Korwin, 1998), „Scrooge” (reż. M. Korwin, 1998), „Teatr cudów” (reż. A. Hofman, 1998), „Evita” (reż. M. Korwin, 1997), „Dopóki będzie clown” (reż. E Jędrzejewska – Musiał, 1997), „Czarodziej z krainy Oz” (reż. D. Miłkowski, 1996), „Karmaniola” (reż. M. Sikora, 1995), „Les Miserables” – Javert (reż. J. Gruza, 1988).

Był asystentem reżysera przy spektaklu dyplomowym „Teatr cudów” (reż. A. Hofman, 1998).

Grał w serialu „Lokatorzy”.

Tomasz Gregor

Azazello / Iwanowicz Nikanor / Wieprz

aleksy perski
Q

Aleksy Perski

Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, w Zespole od 1996 roku. Absolwent Państwowego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Opolu na kierunku teatralnym. Pochodzi z Sieradza.

Występował w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” – Bartłomiej (reż. M. Zadara, 2018), „Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła” – Tatuś Święty Izydor (reż. A. Duda-Gracz, 2015), „Zły” – porucznik Michał Dziarski (reż. W. Kościelniak, 2015), „O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu gwoździku” – Król (reż. K. Rau, 2014), ,,Shrek” – Świnka (reż. M. Korwin, 2011), „Spamalot” – Robin (reż. M. Korwin, 2010), „My fair lady” – Zoltan Karpathy (reż. M. Korwin, 2009), „Piękna i bestia” – Maurycy ojciec Belle (reż. M. Korwin, 2008), „Francesco” – brat Idziego (reż. W. Kościelniak, 2007), „Fame” – Pan Schenkopfa (reż. J. Staniek, 2007), „Footloose – wrzuć luz!” (reż. M. Korwin, 2006), „Słowa – Jacek Kaczmarski” (reż. M. Korwin, 2005), „Muzyka Gershwina” (reż. B. Szyc, 2004), „Dracula” – Błązen, Lokaj, Profesor (reż. M. Korwin, J. Staniek 2004), „Pinokio” – Dżepetto (reż. B. Szyc, 2003), „Chicago” Mistrz Ceremoni, Aron (reż. M. Korwin, 2002), „Jesus Christ Superstar” (reż. M. Korwin, 2002), „Atlantis” – Feniks (reż. M. Korwin, J. Staniek, 2001), „Wichrowe Wzgórza” – Hindley (reż. M. Korwin, 1998), „Evita” (reż. M. Korwin, 1997), „Straszne Dzieci” – Ojciec (reż. T. Czarnecki, 2009).

Aleksy Perski

Azazello / Iwanowicz Nikanor

marcin słabowski
Q

Marcin Słabowski

Przygodę z muzyką i teatrem rozpoczął w wieku 6 lat, angażując się w rozmaite kulturalne przedsięwzięcia. Poza wielką pasją do wykonywanej pracy jego zaintersowniami są krawiectwo i projektowanie ubrań. Absolwent Policealnego Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Do Zespołu Teatru Muzycznego dołączył w 2014 r. Współpracuje także z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Teatrem Syrena w Warszawie i Kujawsko – Pomorskim Teatrem Muzycznym w Toruniu.

Występował w następujących spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Notre Dame de Paris” (off, reż. Gilles Maheu, 2016), „Zły” – Lowa Zylbersztajn (reż. W. Kościelniak, 2015), „Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła” Mąż święty Jeremiasz (reż. A. Duda-Gracz, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” (reż. J. Kilian, 2014), „O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu gwoździku” – Smok (reż. K. Rau, 2014), „Szwoleżerowie” – Prezes Bogdan (spektakl dyplomowy, reż. G. Wolf, 2014), „Rewia Polonia” (reż. B. Szyc, 2013), „Przebudzenie wiosny” (reż. K. Gordon, 2012), „Grease” – Roger (reż. M. Korwin, 2011), „Shrek” (off, reż. M. Korwin, 2011), „Błogosławieni. Pieśni gospel” (reż. R. Gosławska, 2006), „Pinokio” – (off), reż. B. Szyc, 2003).

Nagrody i wyróżnienia:
I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Szkolnym „GEF 2010” w Teatrze Ariston w San Remo,
Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za wszechstronne umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne oraz zaangażowanie i pasję w każde wykonywane działanie.

Marcin Słabowski

Behemot

sebastian wisłocki
Q

Sebastian Wisłocki

Aktor, solista, absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2006), w Zespole od 2006 roku. Absolwent Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego (2003). Pochodzi z Nowego Portu, dzielnicy Gdańska. Interesuje się kulturystyką, kolekcjonuje winyle.

Występował w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” – Morgal (reż. M. Zadara, 2018), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Zły” – Robert Kruszyna (reż. W. Kościelniak, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Marynarz (reż. J. Kilian, 2014), „Przebudzenie wiosny” – Ernest, Reinhold (reż. K. Gordon, 2012), „Shrek” – Lord Farquaad, Biskup (reż. M. Korwin, 2011), „Grease” – Sonny Latierri (reż. M. Korwin, 2011), „Spamalot” (reż. M. Korwin, 2010), „Mały książę” (reż. R. Komassa, 2010), „My fair lady” (reż. M. Korwin, 2009), „Piękna i bestia” – Książę, Bestia (reż. M. Korwin, 2008), „Francesco” – Jan a Capello (reż. W. Kościelniak, 2007), „Fame” – Jose Vega (reż. J. Staniek, 2007), „Footloose – wrzuć luz!” – Ren (reż. M. Korwin, 2006), „Błogosławieni. Pieśni gospel” (reż. R. Gosławska, 2006), „Kiss me, Kate” – Hortensio, Riley (reż. M. Korwin, 2006), „Przejście przez morze. Kolęda” (reż. M. Korwin, 2005), „Prospero’s world” (reż. M. Korwin, 2005), „Dracula” (reż. M. Korwin, J. Staniek, 2004), „Night Fever” (reż. M. Korwin, 2004), „Klatka wariatek” (reż. M. Korwin, 2003), „Chicago” (reż. M. Korwin, 2002), „Jesus Christ Superstar” (reż. M. Korwin, 2002).

Współpracował z:
Teatrem Miejskim w Gdyni w spektaklach: „101 Dalmatyńczyków” (reż. J. Bielunas, 2005) i „Piaf” – Theo Sarapo (reż. J. Szurmiej, 2005).

Sebastian Wisłocki

Behemot

karolina trębacz
Q

Karolina Trębacz

Absolwentka Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (2003), w Zespole od momentu ukończenia studiów. Pochodzi z Zielonej Góry.

Na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni wystąpiła w spektaklach:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” – Dorota (reż. M. Zadara, 2018), „Ghost” (reż. T. Dutkiwiecz, 2015), „Zły” – Olimpia Szuwar (reż. W. Kościelniak, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Żona króla, Praczka, Ludożerca (reż. J. Kilian, 2014), „Shrek” – Smoczyca (reż. M. Korwin, 2011), „Spamalot” – Pani Jeziora (reż. M. Korwin, 2010), „Bal w operze” (reż. W. Kościelniak, 2012), „My fair lady” – Eliza Doolittle (reż. M. Korwin, 2009), „Piękna i bestia” – Bella (reż. M. Korwin, 2008), „Kiss me, Kate” – Bianka (reż. M. Korwin, 2006), „Footloose – wrzuć luz!” – Rusty (reż. M. Korwin, 2006), „Być Marilyn” (reż. B. Szyc, 2006), „Słowa – Jacek Kaczmarski” (reż. M. Korwin, 2005), „Dracula” – Adrianna, Sandra (reż. M. Korwin, J. Staniek 2004), „Janosik, czyli Na szkle malowane” – Lisawa (reż. K. Janda, 2004), „Muzyka Gershwina” (reż. B. Szyc, 2004), „Hair” – Sheila (reż. W. Kościelniak, 2003), „Chicago” – Hunyak (reż. M. Korwin, 2002), „Jesus Christ Superstar” (reż. M. Korwin, 2002), „Sen nocy letniej” – Helena (reż. W. Kościelniak, 2001), „Evita” (reż. M. Korwin, 1997).

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu gra Deloris van Cartier w ,,Zakonnicy w przebraniu” w reż. Jacka Mikołajczyka, w Teatrze Wielkim w Łodzi wcieliła się w Elizę Doolittle w musicalu ,,My Fair Lady”.

Wystąpiła w roli Księżniczki Tiany w dubbingu filmu animowanego Disneya „Księżniczka i Żaba”. Podkłada głos do filmu ,,Przygody Treflinka” jako Treflinek. Można ją było oglądać także filmie ,,Dzień świra” w reż. Marka Koterskiego i w serialu ,,Lokatorzy”.

Występowała także w koncertach: ,,Kombinat” – ostatni koncert Republiki – PPA Wrocław, TVP1 (reż. Wojciech Kościelniak), ,,Fiver” – Koncert Piosenek Elvisa Presleya – PPA Wrocław (reż. Wojciech Kościelniak), ,,Muzyka Gershwina”, ,,Night Fiver – Koncert Musicalowy”, ,,Magiczne Koncerty Disneya”, ,,Light of Love – Gospel Music”.

Nagrała płytę z zespołem „Zagdański”.

Karolina Trębacz

Hella

katarzyna wojasińska
Q

Katarzyna Wojasińska

Absolwentka Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2013), w Zespole od 2013 r. Pochodzi ze Słomnik, spod Krakowa. Przez długi okres związana z krakowskim Teatrem Słowa i Tańca. Zaczytana w poezji fanka jazdy na rowerze. Kocha to, co robi.

Występowała spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
,,Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. M. Zadara, 2018), ,,Tlen” (reż. R. Zioło, 2018), ,,Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła” (reż. A. Duda-Gracz, 2015), ,,Zły” – Hawajka (reż. W. Kościelniak, 2015), ,,Przygody Sindbada Żeglarza” – Żona Króla, Praczka, Ludożerca (reż. J. Kilian, 2014), ,,Tuwim dla dzieci” (reż. B. Szyc, 2013), ,,Grease” (reż. M. Korwin, 2011), „Różowy młynek” (reż. M. Korwin, 2012), „Tango Nuevo”, (reż. G. Castellanos, 2011), „Ała Rzeczywistość” (spektakl dyplomowy, reż. M. Konopiński).

Zagrała również w spektaklach trójmiejskich scen:
„Mayday. Run for your wife” – Barbara Kowalska (reż. D. Majchrzak), „Disco Polo – wieczór poezji śpiewanej” (reż. T. Valldal Czarnecki).

Zagrała w filmie „Skazany na bluesa” – Baśka (2005).

Katarzyna Wojasińska

Hella

andrzej śledź
Q

Andrzej Śledź

Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1983), w zespole od 1984r. Pochodzi z Włocławka, choć szkołę podstawową i średnią ukończył w Szczecinie. Wykonawca spotów reklamowych, lektor filmów fabularnych DVD. Współtwórca teatralnika „Antrakt”, w której regularnie zamieszcza swoje felietony. Autor przekładów musicalowych standardów dla Teatru Muzycznego w Gdyni. Jego hobby to krótkie formy wierszem, wspomniane przekłady oraz gra na instrumentach perkusyjnych.

Występował w następujących spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. M. Zadara, 2018), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Zły” – Albert Wilga (reż. W. Kościelniak, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Kapitan (reż. J. Kilian, 2014), „Klub Kawalerów” – Sobieniewski (reż. J. Celeda, 2013), „My fair lady” – Płukownik Pickering (reż. M. Korwin, 2009), „Szafa” (reż. A. Hofman, 2008), „Fame” – Meyers (reż. J. Staniek, 2007), „Francesco” – Pietro Bernadone (reż. W. Kościelniak, 2007), „Footloose – wrzuć luz!” – Pastor Moore (reż. M. Korwin, 2006), „Dracula” – Ksiądz (reż. M. Korwin, J. Staniek, 2004), „Roxi Bar” Fred Buscaglione (reż. A. Kękuś, 2004), „Klatka wariatek” – Georges (reż. M. Korwin, 2003), „Chicago” – Amos Hart (reż. M. Korwin, 2002), „Jesus Christ Superstar” – Judasz, Piłat (reż. M. Korwin, 2002), „Sen nocy letniej” – Egeusz (reż. W. Kościelniak, 2001), „Szachy” – Anatoly Sergievski (reż. M. Korwin, 1999), „Scrooge” – Ebenezer Scrooge (reż. M. Korwin, 1998), „Kadryl na obie nogi” – Piotr Dziszewski (reż. H. Rozen, 1995), „Człowiek z La Manchy” – Don Kichot (reż. J. Gruza, 1991), „Oliver” – Billy Sykes (reż. R. Redfarn, 1990), „Les Miserables” – Javert (reż. J. Gruza, 1988), „Jesus Christ Superstar” (reż. J. Gruza, 1987), „The Fantastic” – El Gallo (reż. U. i H. Bistowie, 1984), „Kompot” – Amigo, Gołkin (reż. A. Pieczyński, 1984), „Opera za trzy grosze” – Mackie Majcher (reż. W. Matuszewski, 1982).

Nagrody i odznaczenia:
Nagroda Artystyczna Prezydenta „Galion Gdyński” za całokształt pracy artystycznej (2016),
Nagroda publiczności za rolę Tomasza Łęckiego w „Lalce”. Festiwal Teatrów Muzycznych (2010),
Nagroda Jury za rolę Amosa Harta w spektaklu Chicago na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni (2009),
Kawaler Srebrnego Krzyża Zasługi Prezydenta RP,
Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2008),
Wielokrotny laureat Nagrody Artystycznej Prezydenta miasta Gdyni,
Główna nagroda jury i nagroda publiczności za rolę Freda Buscaglione w spektaklu Roxi Bar. Festiwal Teatrów Ogródkowych Warszawa (2004).

Współpraca reżyserska:
„Nie płacz kiedy odjadę” (reż. K. Cygan, 1991),
„Ostatnie takie show” (reż. M. Korwin, A. Śledź, 2000).

Asystent reżysera w:
„Les Miserables” (reż. J. Gruza, 1988)

Scenariusze:
„Ostatnie takie show” (reż. M. Korwin, A. Śledź, 2000),
Współpracował z Operą Novą w Bydgoszczy gdzie grał w spektaklu „My Fair Lady” – Profesor Higgins (2008 – 2012),
Grał gościnnie w Operze Bałtyckiej „Księżniczka Czardasza” – Feri (2002 – 2007),
Ma na swoim koncie teatr piosenki „Kawiaret” (1997), „10 obrazów naturalnej wielkości” w Sopocie.

Zagrał w serialach „Radio Romans”, „Trzy szalone zera”, „Złotopolscy”, „Lokatorzy”, „Sąsiedzi”.

Grał w filmach kina niezależnego: „W stepie szerokim” (2007), „Dla ciebie i ognia” (2008), „Chyba w 90-tym” (2022).

W latach 90-tych był DJ-em rozgłośni „Radio Plus”, pracował także jako copywriter.

 Andrzej Śledź

Stiopa Lichodiejew / Sekretarz / Bufetowy / Sieplejarow

jacek wester
Q

Jacek Wester

Studiował językoznawstwo na doktoranckich studiach wydziału filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył logopedię artystyczną i medialną na Uniwersytecie Gdańskim. (2009). W 2006 roku zyskał państwowe uprawnienia pedagogiczne. Uzyskał także tytuł magistra na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku politologia (2005). Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza (2003). W 1988 roku został absolwentem Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej, a następnie członkiem Zespołu. Pracował także w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Urodził się 11 grudnia 1965 r. w Dzierżoniowie, gdzie ukończył szkołę podstawową i średnią. Miłośnik starych zegarów, fotografii i automobilizmu. Pomysłodawca i redaktor naczelny teatralnika Antrakt.

Występował w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. M. Zadara, 2018), „Zły” – Fryderyk Kompot (reż. W. Kościelniak, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Kupiec – Właściciel statku, Listonosz, Barbel (reż. J. Kilian, 2014), „Chłopi” – Wójt (reż. W. Kościelniak, 2013), „Shrek” – Shrek (reż. M. Korwin, 2011), „Spamalot” – Galhadowa, Tim (reż. M. Korwin, 2010), „My fair lady” – Pułkownik Pickering (reż. M. Korwin, 2009), „Piękna i bestia” – Panna Zegara (reż. M. Korwin, 2008), „Francesco” – Papież Innocenty III (reż. W. Kościelniak, 2007), „Footloose – wrzuć luz!” – Kowboj Bob (reż. M. Korwin, 2006), „Przejście przez morze. Kolęda” (reż. M. Korwin, 2005), „Muzyka Gershwina” (reż. B. Szyc, 2004), „Janosik czyli Na szkle malowane” (reż. K. Janda, 2004), „Klatka wariatek” – Albin, Zaza (reż. M. Korwin, 2003) „Okno Mistrza Świata” – Lew (reż. J. Buchwald, 2002), „Jesus Christ Superstar” – Piłat (reż. M. Korwin, 2002), „Atlantis” – Jabbador (reż. M. Korwin, J. Staniek, 2001), „Ania z Zielonego Wzgórza” (reż. M. Korwin, 2001), „Muzyka Queen” (reż. R. Skolimowski, 2000), „Muzyka na koniec wieku” (reż. M. Korwin, A. Śledź, 2000), „Szachy” – Arbiter (reż. M. Korwin, 1999), „Scrooge” – Tom Jenkins (reż. M. Korwin, 1998), „Z życia krawcowych musicalowych” – Dyrygent (reż. A. Hanuszkiewicz, 1998), „Wichrowe Wzgórza” (reż. M. Korwin, 1998), „Evita” – Peron (reż. M. Korwin, 1997), „Czarodziej z krainy Oz” – Blaszany Drwal (reż. D. Miłkowski, 1996), „Happy end” – Dr Nakamur (reż. M. Sikora, 1996), „Me and …mój teatr” (J. Gruza, 1996), „Cień” – Dworzanin, Kat (reż. M. Wojtyszko, 1994), „Cabaret” (reż. J. Stuhr, 1993), „Zemsta nietoperza” (reż. R. Skolimowski, 1993), „West side story” – Śmigło (reż. T. Dutkiewicz, 1992), „Żołnierz królowej Madagaskaru” (reż. J. Gruza, 1991), „Człowiek z La Manchy” (reż. J. Gruza, 1991), „Kolędy polskie” (reż. M. Dunal, 1990), „Me and my girl” (reż. J. Gruza, 1988), „Betlejem polskie” – Herod (reż. M. Kochańczyk, 1988), „Lis Witalis” (1988), „Drugie wejście smoka” (reż. J. Gruza, 1987), „Dyrektor Teatru” (reż. G. Chrapkiewicz, 1987), „Księżniczka Czardasza” (reż. F. Gerhards, 1986), „Czarna dziura” (reż. J. Gruza, 1985), „Huśtawka” (reż. W Kępczyński,1985), „Opera za trzy grosze” Pastor Kimball (reż. W. Matuszewski, 1982).

Nagrody i odznaczenia:
Honorowa odznaka „Zasłużony dla kultury polskiej” (2008),
Nagroda Teatralna Prezydenta Miasta Gdyni za rolę Shreka w musicalu „Shrek” (2001),
Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za rolę Jabadora w spektaklu „Atlantis” (2001).

Autor przekładu do „Roxi Bar” (reż. A. Kękuś, 2004), a także choreografii i układów stepowych do spektakli „Spamalot” (reż. M. Korwin, 2010) i „Kiss me, Kate” (reż. M. Korwin, 2006).

Współpracował z:
Reprezentacyjnym Zespołem Estradowym Marynarki Wojennej „Flotylla” (choreograf) (1990 – 1993),
Bałtyckim Teatrem Dramatycznym (m.in. choreografie do spektakli „Ania z Zielonego Wzgórza” i „Romeo i Julia” (reż. W. Nosowicz),
Teatrem Wielkim w Łodzi, w spektaklu „My Fair Lady” (reż. M. Korwin),
Teatrem Powszechnym w Radomiu w spektaklu „Skrzypek na dachu”, (reż. M. Korwin).

Należy do stowarzyszenia Fred Astaire Performing Art Association w Miami (USA) – skupiającego nauczycieli stepu. Naukę stepowania rozpoczął pod okiem Danuty Dunin – Wąsowicz, następnie kontynuował u Jiriny Nowakowskiej oraz Franka Tovena z Pragi. Po latach doświadczeń wypracował własną metodę nauczania, opartą na amerykańskiej szkole Astaira.

W 2020 wydał tomik wierszy i piosenek pt. „Znalezione w pandemii”. Jest także redaktorem jubileuszowej książki „Obłąkani teatrem” (2016), wydanej z okazji 50-lecia Studium.

Od 1991 do 2013 nauczał stepu i wymowy w Państwowym Policealnym Studium Wokalno – Aktorskim im. D. Baduszkowej.

Współpracował ze Studium Logopedii Medialnej na Uniwersytecie Gdańskim.

W latach 1990 – 1996 był nauczycielem w klasach o profilu artystycznym w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.

W 2002 r. zdobył licencję agenta ubezpieczeniowego KNUiFE i odbył kurs w zakresie obrotu nieruchomościami w Towarzystwie Oświatowym PROFI.

Jacek Wester

Berlioz/ Popławski

krzysztof wojciechowski
Q

Krzysztof Wojciechowski

Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2008), w Zespole od momentu zakończenia studiów. Autor licznych opracowań muzycznych.

Występował w następujących spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. M. Zadara, 2018), „Zły” – Zły – Henryk Nowak (reż. W. Kościelniak, 2015), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Diabeł Morski (reż. J. Kilian, 2014), „This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy” (reż. R. Gosławska, 2014), „Tuwim dla dorosłych” (reż. J. Połoński, 2013), „Bal w operze” (reż. W. Kościelniak, 2012), „Przebudzenie wiosny” – Melchior Gabor (reż. K. Gordon, 2012), „Shrek” – Osioł (reż. M. Korwin, 2011), „Spamalot” – Patsy (reż. M. Korwin, 2010), „My fair lady” – Harry (reż. M. Korwin, 2009), „Francesco” – Eliasz (reż. W. Kościelniak, 2007), „Fame” – Goodman King (reż. J. Staniek, 2007), „Footloose – wrzuć luz!” – Willard Hewitt, Jetter (reż. M. Korwin, 2006), „Błogosławieni. Pieśni gospel” (reż. R. Gosławska, 2006), „Dziś wieczorem: Lola Blau” (reż. A. Ozga, 2006).

Opracował muzycznie „This is not a love song” (reż. R. Gosławska, 2014) i wiele innych.

Krzysztof Wojciechowski

Mateusz Lewita

maciej podgórzak
Q

Maciej Podgórzak

Aktor, solista. Urodził się w Siedlcach w 1990 roku. Pierwsze kroki sceniczne stawiał na deskach tamtejszego Teatru Es działającego w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego. Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2014), w Zespole od 2014 r. Ukończył licencjat z Zarządzania instytucjami artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki na kierunku: Wokalistyka (specjalizacja: musical). Uwielbia podejmować wyzwania i poznawać ludzi, którzy są dla niego walizką pełną inspiracji.

Występował w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud, albo Krakowiaki i Górale” – Stach i Jonek (reż. Michał Zadara, 2018), „Notre Dame de Paris” – Gringoire i Phoebus (reż. Gilles Maheau, 2016), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Zły” – Zenon (reż. Wojciech Kościelniak, 2015), „O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu gwoździku” – Szewczyk (reż. Krzysztof Rau, 2014), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Marynarz (reż. Jarosław Kilian, 2014), „Przebudzenie wiosny” (reż. Krzysztof Gordon, 2012), „Shrek” (reż. Maciej Korwin, 2011), „Grease” – Danny Zuko (reż. Maciej Korwin, 2011), „Spamalot” – Hałabardnik 2 (reż. Maciej Korwin, 2010), „My Fair Lady” (reż. Maciej Korwin, 2009), „Błogosławieni. Pieśni gospel” (reż. Renia Gosławska, 2006).

Na II roku studiów zagrał rolę Ernsta w spektaklu dyplomowym IV roku PPSWA pt. „Przebudzenie wiosny” w reż. Krzysztofa Gordona. Jego rolą dyplomową był Maciek „Miszczu” w spektaklu „Szwoleżerowie” na podst. dramatu Artura Pałygi, w reż. Grzegorza Wolfa, z muz. Przemysława Pawłowskiego.

Od 2020 roku współpracuje z warszawskim Teatrem Rampa, gdzie wciela się w postać Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Superstar” (reż. Jakub Wocial i Santiago Bello). Od 2021 gra Rossa Gellera w „Friends – The musical parody” (reż. Agnieszka Płoszajska) Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu. W sezonie 2009/2010 współpracował z Teatrem Studio Buffo. Występował w musicalu „Metro” w reż. J. Józefowicza oraz spektaklach „Ukochany kraj”, „Wieczór Brytyjski”, „Wieczór Włoski”, „Wieczór Rosyjski” oraz „Hity Buffo”.

Występował także w spektaklach siedleckiego Teatru Es:
– „Przezroczystość” stworzony przez Andrzeja Meżeryckiego z wierszy i zapisków poety ks. Jana Twardowskiego (muz. Maciej Turkowski, Waldemar Koperkiewicz)
– „Psychotelapia” – rola: Świrnik, reż. Emma Gabbler
– „Ocalić od zapomnienia” koncert piosenek Marka Grechuty (reż. opr. muz. Waldemar Koperkiewicz)
– Bezstronny spis okoliczności” wg poezji i prozy Tomasza Gluzińskiego (reż. Andrzej Meżerycki, muz. Waldemar Koperkiewicz)
– „Droga” wg poezji K. Wojtyły – Jana Pawła II (reż. Andrzej Meżerycki, muz. Waldemar Koperkiewicz)
– „Ballada o oczekiwaniu” wg poezji i prozy Tadeusza Nowaka (reż. Andrzej Meżerycki, muz. Waldemar Koperkiewicz).

Jako solista brał udział w koncercie na obchody Dni Siedlec 2009 „Najpiękniejsze Arie Świata” wraz z Chórem Miasta Siedlce i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej oraz w koncercie otwierającym Scenę Teatralną Miasta Siedlce w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego (2010).

Maciej Podgórzak

Jeszua / Mateusz Lewita

maciej glaza
Q

Maciej Glaza

Aktor musicalowy, tancerz, choreograf, pedagog, tłumacz teatralny.

Pochodzi z Wejherowa. Ukończył studia musicalowe na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz studia podyplomowe o specjalizacji step w Escola Luthier w Barcelonie. Zadebiutował w 2012 roku w musicalu Tarzan jako Terk. Występował w spektaklach dramatycznych jak i musicalach, m.in.: Czyż nie dobija się koni?, Faraon, Opera za trzy grosze czy Mistrz

i Małgorzata. Za choreografię stepu do musicalu Crazy For You w 2017 roku w Operze na Zamku w Szczecinie, otrzymał nagrodę im. Jana Kiepury w kategorii: Najlepszy Tancerz Musicalowy. Tego samego roku uzyskał również stypendium w Nowym Jorku na Broadwayu w szkole Tap Into Freedom. W 2020 roku wystąpił w Chinach jako Tap Bros- trio stepujące, z okazji nowego roku. Był choreografem w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo,

a także półfinalistą programu Mam Talent w duecie Tap Bros. W marcu 2022 w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej, odbyła się premiera musicalu Company w jego tłumaczeniu. Aktualnie pracuje przy musicalu West Side Story w Białymstoku.

Jest instruktorem stepu w szkole Tip Tap w Warszawie.

Maciej Glaza

Jeszua

mateusz deskiewicz
Q

Mateusz Deskiewicz

Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (2004 r.) oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim (2011 r.).

Występował w następujących spektaklach Teatru Muzycznego:
,,Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. M. Zadara, 2018), ,,Tlen” – Saniek (reż. R. Zioło, 2018), „Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła” – Wołek Święty Polny Warszawiak (reż. A. Duda-Gracz, 2015), „Zły” – Jonasz Drobniak (reż. W. Kościelniak, 2015), „Klub Kawalerów” – Władysław Topolnicki (reż. J. Celeda, 2013), „Bal w operze” – Baron (reż. W. Kościelniak, 2012), „Shrek” – Pinokio (reż. M. Korwin, 2011), „Spamalot” – Martwy Fred (reż. M. Korwin, 2010), „My Fair Lady” (reż. M. Korwin, 2009), „Piękna i Bestia” – Lefou (reż. M. Korwin, 2008), „Francesco” – Filip (reż. W. Kościelniak, 2007), „Fame” (reż. J. Staniek, 2007), „Błogosławieni. Pieśni gospel” (reż. R. Gosławska, 2006), „Kiss me, Kate” – Ralph (reż. M. Korwin, 2006), „Być Marylin” (reż. B. Szyc, 2006), „Footloose – wrzuć luz!” – Bickle (reż. M. Korwin, 2006), „Przejście przez morze. Kolęda” (reż. M. Korwin, 2005), „Prospero’s world” (reż. M. Korwin, 2005), „Dracula” (reż. M. Korwin, J. Staniek 2004), „Roxi Bar” (reż. A. Kękuś, 2004), „Klatka wariatek” – Chantal (reż. M. Korwin, 2003), „Hair” (reż. W. Kościelniak, 2003), „Jesus Christ Superstar” (reż. M. Korwin, 2002), „Ania z Zielonego Wzgórza” – uczeń (reż. M. Korwin, 2001).

Nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Aktorska za monodram „Być jak Charlie Chaplin” na 20. Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku,
Wyróżnienie na 22. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku,
I miejsce na 8. Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory w Warszawie,
Nagroda Aktorska na 13. Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie za monodram „Być jak Charlie Chaplin”,
Statuetka „Strzała Północy” na III Koszalińskich Dniach Monodramu – Debiuty za monodram „Być jak Charlie Chaplin”,
Nagroda Jury oraz Nagroda Honorowa za spektakl „Być jak Charlie Chaplin” na III Olsztyńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora Solo,
Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury,
Nagroda zbiorowa za spektakl „Roxi Bar” w reż. A. Kękuś na XIII Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie.

Występuje gościnnie w:
Teatr Muzyczny w Toruniu – ,,Zbrodnia i karaoke” (Bogdan) reż. A. Płoszajska,
Teatr Komedii Valldal – „Bakteriusz i Próchniak” (Bakteriusz) reż. T. Valldal-Czarnecki,
Gdyńskie Centrum Kultury – ,,Marysia ma Rysia” (Złota Rybka) reż. A. Płoszajska.

Współpracował z wieloma teatrami w kraju:
Teatr Muzyczny w Łodzi – „Les Misérables” (Thénardier) reż. Z. Macias,
Teatr Variété w Krakowie – „Opera za trzy grosze” (Narrator) reż. J. J. Połoński,
Teatr Syrena w Warszawie – „Hallo Szpicbródka” (Lalewicz), reż. W. Kościelniak,
Teatr 6. Piętro w Warszawie – „Bromba w sieci” (Fikander), reż. M. Wojtyszko,
Teatr Wybrzeże w Gdańsku – „Zmierzch Bogów” (Günther), reż. G. Wiśniewski,
Opera na Zamku w Szczecinie – „Rent” (Angel), reż. A. Ozga,
Teatr Muzyczny w Toruniu – „Tajemnica Tomka Sawyera” (Tomek Sawyer) reż. G. Castellanos,
Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni – „Zorba” (Admirał Rosyjski), reż. J. Szurmiej,
Gdański Teatr Szekspirowski – „Kiss me, Kate” (Ralph), reż. B. Szyc,
Teatr na Plaży w Sopocie – „Seans Spirytystyczny”, reż. P. Kosewski,
Teatr BOTO w Sopocie – „Bez tytułu” (Jerg), reż. A. Nalepa,
Gdyńskie Centrum Kultury – „Piaskownica” (Protazek), reż. G. Chrapkiewicz, „O miłości… absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego” (Starszy), reż. K. Nehrebecki,
Opera Bałtycka w Gdańsku – „Nie taki Straszny Dwór” (Narrator), reż. B. Czosnowska.

Od 2014 roku z powodzeniem prezentuje monodram „Być jak Charlie Chaplin” autorstwa P. Wyszomirskiego. Spektakl reprezentował Polskę na 15. „Armmono” One Man Show International Festival w Armenii. Był także pokazywany na festiwalach na Litwie (Visaginas) oraz na Ukrainie (Kijów).

Podczas zagranicznych tournée Teatru Muzycznego w Gdyni występował w Szwajcarii, Austrii, Niemczech i Luksemburgu w musicalach: „Jesus Christ Superstar”, „Hair”, „Prospero’s World” oraz „Kiss me, Kate”.

Wziął udział w filmach: ,,Raz, jeszcze raz” reż. P. Czarzasty, K. Zbieranek, „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” reż. A. Krauze, „Ubu król” reż. P. Szulkin, „Telewizja Solidarność” reż. B. Łoszewski. Zagrał też role w filmach kina niezależnego, między innymi: „Substytut”, „Dotyk pośredni”, „Kulawi”, „Południk zerowy”, „Słowik” i „Kłamca”. Można go było również zobaczyć w serialach „Sąsiedzi” TVP 2, „Ludzkie Sprawy” TVP 1 i „Krew z krwi” CANAL+. Telewidzom znany jako francuski cukiernik Louis w serialu „Kuchnia” na Polsacie.

Dwukrotnie wystąpił na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu – ze spektaklem „Roxi Bar” (2005 r.) oraz musicalem „Spamalot” (2011 r.). Był uczestnikiem koncertów „Śpiewający aktorzy” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz „Pamiętajcie o wulkanach” w ramach Trójmiejskiego Teatru Piosenki.

Mateusz Deskiewicz

Iwan Bezdomny

filip bielinski
Q

Filip BIeliński

Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. D Baduszkowej w Gdyni (w Zespole od 2021 roku), Zarządzania Instytucjami Artystycznymi i student Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Pochodzi ze Starogardu Gdańskiego, lecz od 5 roku życia mieszka w Gdyni. Od najmłodszych lat występował w Teatrze Muzycznym Junior oraz Teatrze Komedii Valldal. Fan popkultury i zapalony kolekcjoner komiksów – zwłaszcza z uniwersum Marvela.

Występował w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Kokaina” (reż. Elżbieta Mrozińska, 2021), „Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. Michał Zadara, 2018), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015).

Filip Bieliński

Iwan Bezdomny / Riuchin

sasza reznikow
Q

Sasza Reznikow

W Zespole od 2010 r. Absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuki na wydziale aktorskim. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie. Urodził się 20 stycznia 1986 roku w Mińsku, stolicy Białorusi. Zanim został aktorem, marzył o karierze kucharza.

Występował w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Ghost” – Duch Szpitala (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Zły” – Kuba Wirus (reż. W. Kościelniak, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Bosman (reż. J. Kilian, 2014), „Klub Kawalerów” – Motyliński (reż. J. Celeda, 2013), „Bal w operze” (reż. W. Kościelniak, 2012), „Shrek” – Wilk okrutnie zły (reż. M. Korwin, 2011) „Spamalot” – Historyk, Szyderca, Brat Maynarda (reż. M. Korwin, 2010).

Współpracował z:
Teatrem PWST w Krakowie przy spektaklu „Proces” (reż. W. Kościelniak),
Teatrem Nowym w Poznaniu przy spektaklu „Sen nocy letniej” (reż. W. Kościelniak),
Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu przy spektaklu „Idiota” (reż. W. Kościelniak) oraz przy koncercie galowym 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu „Tak jest” (reż. W. Kościelniak).

Pracował w Teatrze Białoruskiej Dramaturgii w latach 2005-2006.

Telewidzowie rozpoznają go dzięki kreacji ról Janusza Wojtali w serialu „Sprawiedliwi – Wydział kryminalny” i księdza Wincentego w serialu „Święty”. Zagrał też w m.in. w: „Small World”, „Król”, „Magnezja”, „Solid Gold”, „Fotograf”, „Samo życie”, „Piąta pora roku”, „Zyvie Bielorus”, „Syberiada polska”, „Królestwo Kobiet”.

Sasza Reznikow

Wieprz

krzysztof kowalski
Q

Krzysztof Kowalski

Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (2012). Aktor Teatru Muzycznego, w Zespole od 2012 r.

Występował w następujących spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” Bryndas (reż. M. Zadara, 2018), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Zły” – Moryc-Wiesław Mechciński (reż. W. Kościelniak, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Marynarz (reż. J. Kilian, 2014), „Przebudzenie wiosny” – Georg, Dieter (reż. K. Gordon, 2012), „Shrek” – Kot w butach (reż. M. Korwin, 2011), „Spamalot” (reż. M. Korwin, 2010), „Mały książę” (reż. R. Komassa, 2010), „My fair lady” (reż. M. Korwin, 2009), „Pinokio” – Knedel (reż. B. Szyc, 2003).

Był asystentem reżysera w spektaklu „Przebudzenie wiosny” (reż. K. Gordon, 2012).

Występował gościnnie na Scenie Letniej Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni w spektaklach: „Zorba” – Admirał angielski (reż. J. Szurmiej), „Słodkie lata 20, 30” – Mały Gigolo (reż. J. Szurmiej).

Zagrał rolę Wiesława Kasprzyckiego, przechodnia skatowanego przez milicjantów w filmie „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” (reż. A. Krauze).

Krzysztof Kowalski

Piłat

paweł czajka
Q

Paweł Czajka

Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego w Gdyni, w Zespole od 2010 r. Pochodzi z Gdyni. Gra na gitarze, pogrywa na pianinie. Interesuje się sportem, wędkarstwem i filmem. Pasjonat pracy z drewnem – założyciel Czajka Wood Manufacture.

Występował w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Cud albo Krakowiaki i Górale” – Stach (reż. M. Zadara, 2018), „Ghost” (reż. T. Dutkiewicz, 2015), „Zły” – Basista, Komentator radiowy (reż. W. Kościelniak, 2015), „Przygody Sindbada Żeglarza” – Sindbad (reż. J. Kilian, 2014), „Chłopi” – Stach (reż. W. Kościelniak, 2013), „Shrek” – Humpty Dumpty (reż. M. Korwin, 2011), „Grease” – Kenickie (reż. M. Korwin, 2011), „Spamalot” (reż. M. Korwin, 2010), „Lalka” – Gazeciarz (reż. W. Kościelniak, 2010), „Skrzypek na dachu” (reż. J. Gruza, 2008), „Pinokio” – Pinokio (reż. B. Szyc, 2003), „Przebudzenie wiosny” – Hanschen, Rupert (reż. K. Gordon, 2012), „Mały książę” – Latarnik (reż. R. Komassa, 2010), „My fair lady” (reż. M. Korwin, 2009), „Piękna i bestia” (reż. M. Korwin, 2008), „Fame” (reż. J. Staniek, 2007).

Występował w Teatrze TV „Inka 1946”.

Brał udział w projekcie teatralnym „Bombay – Chicago / Chicago – Bombay” w reż. Piotra Kruszczyńskiego, zrealizowanym na potrzeby IV Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych w Gdyni w 2009 roku.

Współpracował z Teatrem Nowym w Słupsku w spektaklu „Skrzypek na Dachu” w reż. Zbigniewa Maciasa.

Paweł Czajka

Kajfasz / Archibald

adrianna koss
Q

Adrianna Koss

Urodziła się w 1998 roku w Pucku. Studiuje musical na Akademii Muzycznej im. Stanislawa Moniuszki w Gdańsku. Absolwentka Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Zarządzania Instytucjami Artystycznymi Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I oraz II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, w klasie śpiewu solowego. Na gdyńskiej scenie występowała już podczas studiów, jako aktorka zadebiutowała natomiast w spektaklu „Mistrz i Małgorzata”. Kochająca muzykę od pierwszych momentów życia. W dzieciństwie trenowała gimnastykę artystyczną i pływanie, rozwijała się w puckich grupach teatralnych oraz. Miłośniczka współczesnego musicalu, śpiewu koloraturowego, Arii Królowej Nocy, wieczorów spędzonych w pokoju przy akompaniamencie pianina. Wolny czas spędza na spacerach z ukochanym psem.

Występowała w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Kokaina” (spektakl dyplomowy, reż. Elżbieta Mrozińska, 2021), „Hairspray” (reż. Bernard Szyc, 2019), „Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. M. Zadara, 2018), „Gorączka Sobotniej Nocy” (reż. Tomasz Dutkiewicz, 2018).

W Kujawsko-Pomorskim Teatrem Muzycznym w Toruniu gra Phoebe w produkcji „Friends. The Musical Parody” w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej.

Adriann Koss

Annuszka

marta burdynowicz
Q

Marta Burdynowicz

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego, specjalności – musical.

Aktorka teatralna (m.in. Teatr Muzyczny ROMA, Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr RAMPA, Teatr Syrena, Warszawska Opera Kameralna, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Teatr Syrena, Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Łodzi), filmowa („Na Chwilę, Na Zawsze” – reż. Piotr Trzaskalski), a także dubbingowa (m.in. „Dumbo”, „Wiedźmin”, „My Little Pony: Nowe Pokolenie”).

Zwyciężczyni 12. edycji programu „The Voice of Poland” (drużyna Justyny Steczkowskiej).

Solistka wielu koncertów musicalowych i rozrywkowych na terenie całej Polski, m.in. Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams na warszawskim Torwarze (Royal Concert), 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, koncertów w Filharmonii Opolskiej, Bałtyckiej czy w Teatrze Polskim w Warszawie.

Finalistka 21. edycji festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” (Nagroda Publiczności i wyróżnienie jury podczas II sopockiego etapu konkursu), a także Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German, z którym koncertuje do dziś na terenie Europy i Azji.

Jurorka obydwu edycji programu rozrywkowego „Śpiewamy Razem: All Together Now”.

Uczestniczka „Szansy na Sukces: Opole 2020″ w odcinku z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego”.

Marta Burdynowicz

Annuszka

oliwia drożdżyk
Q

Oliwia Drożdżyk

Oliwia Drożdżyk

Natasza

ewa walczak
Q

Ewa Walczak

Zanim uzyskała tytuł aktorki scen muzycznych, ukończyła magisterskie Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Łódzkim.

Na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni wystąpiła w następujących spektaklach:
,,Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. Michał Zadara) – Basia, ,,O czułości. Piosenki Kurta Tucholsky’ego” (reż. Dorota Kolak), ,,Hairspray” (reż. Bernard Szyc), ,,Mistrz i Małgorzata” (reż. Janusz Józefowicz) – Natasza, ,,Rewia 70&France”, „Rewia – 60&LATINO” (reż. Bernard Szyc) – prowadzenie jako Samantha, „Rewia – The Musical” (reż. Bernard Szyc) – prowadzenie; skecze i scenki, „Rewia piosenki”, „Rewia jubileuszowa” (reż. Bernard Szyc), „Chłopi” (reż. Wojciech Kościelniak), „Skrzypek na dachu” (reż. Jerzy Gruza), „Grease” (reż. Maciej Korwin).

Absolwentka zarządzania w kulturze Politechniki Gdańskiej i pedagogiki kultury fizycznej i zdrowotnej UŁ.

 

Ewa Walczak

Natasza

Frieda Anna Tomaszuk

Żona Siemplejarowa Alicja Piotrowska

Riuchin Filip Bieliński / Jędrzej Gierach

Baron Meigel / Koźlonogi / Kruk Paweł Sikora

Bufetowa Julia Zacharek

Mogarycz Patryk Maślach

Rimski Marek Richter

Warionucha / Grubas Lech Drzazga (gośc.)

Panienka Sylwia Wąsik-Szlempo

Massolit Sandra Brucheiser, Anna Czajka, Renia Gosławska, Ewa Gregor, Dorota Kowalewska, Mariola Kurnicka, Marek Lubowiecki, Karolina Merda, Patryk Maślach

Czastuszki Anna Andrzejewska, Katarzyna Kurdej, Aleksandra Meller, Paulina Kroszel, Ilona Kroszel, Izabela Pawletko, Paweł Czajka, Lech Drzazga, Patryk Maślach, Marcin Słabowski, Taras Shaviak, Sebastian Wisłocki, Krzysztof Wróblewski

Pielęgniarka Anna Czajka

Szwajcar Mateusz Sawiel

Szczurza Śmierć / Latuński Robert Steinka

Monsieur Jacques Jędrzej Gierach

Żona Jacquesa Karolina Merda

Tancerze:

Urszula Bańka, Agnieszka Zalas, Emilia Witowska, Julia Polakowska, Natalia Smagalska, Sara Ławniczak, Taras Shaviak,
Krzysztof Dzwoniarski, Krzysztof Wróblewski, Tomasz Gruszecki

Aktorzy-statyści:

Andrzej Bach-Galiński, Ewa Glaza, Wojciech Janik, Mira Kikmunter, Ilona Kroszel, Marek Lubowiecki

Adepci SWA:

Stefan Andruszko, Oliwia Drożdżyk, Mateusz Sawiel, Robert Steinka

Dzieci:

Iga Gregor, Marta Hendzel, Magdalena Janczewska, Maksymilian Janczewski,
Tymoteusz Kaniewski, Kornelia Krajnowska, Kalina Mazurkiewicz, Mikołaj Szwocher

 

W spektaklu gościnnie, bierze udział pies Pesto.

Orkiestra Teatru Muzycznego pod dyrekcją

Dariusza Różankiewicza

flet Jolanta Arasimowicz
piccolo Anna Gadzińska
flet altowy Anna Szewczyk
obój, rożek angielski Renata Nehrebecka
obój Jarosław Wyrzykowski
duduk Krzysztof Wojciechowski
klarnet Jacek Piastowski
klarnet Aleksander Kamiński
klarnet basowy, saksofon barytonowy Krzysztof Krawiec
fagot Michał Leo
kontrafagot Ewa Naczk – Jankowska
waltornia Antoni Chłopeniuk, Mariusz Bulic, Igor Szeligowski, Marek Michalec
trąbka, flugelhorn Paweł Hulisz, Tomasz Kiel, Alan Turonek
puzon, puzon basowy Michał Mieczkowski
puzon Piotr Górka, Maciej Stromski
tuba Piotr Hałaj
gitara, banjo Paweł Kasprzewski
gitara Tadeusz Wiśniewski
bas Piotr Gierszewski
perkusja Grzegorz Lewandowski
instrumenty perkusyjne Piotr Schiller
piano Joanna Ostrowska
synth. Marcin Pietrzak
harfa Agata Galik
akordeon Paweł Zagańczyk
skrzypce (koncertmistrz) Jarogniew Dąbrowski
skrzypce Małgorzata Siewert, Daria Galubińska, Pamela Munz, Bogumiła Dąbrowska, Marta Zagańczyk, Hubert Ostrowski, Magdalena Pawłowska, Karolina Janiak, Agnieszka Zaborowska, Joachim Oller, Beata Rodak-Wójtowicz, Dorota Sulich – Czarnocka, Ewelina Radwańska, Anna Czarny, Magdalena Pawłowska
altówka Elżbieta Kwiatek
altówka Sylwia Jantos, Karol Sienkiewicz, Aleksandra Ostrowska, Maria Nizio,
wiolonczela Maria Kowalkowska – Urbańska, Kamila Pietrzak
wiolonczela Katarzyna Mruczek, Zofia Elwart, Mariusz Mruczek
kontrabas Paweł Urowski, Małgorzata Kruszyńska, Sebastian Wyszyński, Jarosław Stokowski, Filip Arasimowicz
kontrabas Klaudia Karbowiak
sopran solo* Hanna Różankiewicz

Gościnnie:
saksofony Mariusz „Fazi” Mielczarek
skrzypce Mateusz Smoczyński